Jeśli ktoś z Was był regularnym czytelnikiem znanego magazynu motoryzacyjnego „Car & Driver” w latach 70-tych, powinien rozpoznać z łatwością samochód, który obecnie jest sprzedawany na aukcji eBay.

Ford Pinto IMSA z 1972 roku, bo o nim mowa, został  zaprojektowany i zbudowany przez zespół redakcyjny C&D. Cofając się do 1973 roku, grupa zapaleńców-dziennikarzy, postanowiła udowodnić, iż jest możliwość budowa samochodu bez specjalistycznej wiedzy i dużego budżetu, aby móc startować w „IMSA BF Goodrich Radial Challenge„.

Fot. foxmotorsports.com

Do budowy wersji wyścigowej, posłużył Ford Pinto z 1972, w którym został zastosowany silnik o pojemności 2300cm3. Oczywiście samochód posiada również inne modyfikacje, które pozwalały na udział w wyścigach.

Fot. eBay.com

Praca dziennikarzy nie poszła na marne, gdyż auto zostało zwycięzcą w jednej z edycji IMSA. Po 30 latach samochód trafił ponownie w ręce osoby, która była związana z magazynem C&D, a teraz jest do kupienia na aukcji. Cena na teraz wynosi 4150 dolarów, do końca aukcji pozostało 6 dni, a licytuje go 10 osób.

Źródło: eBay.com