Światowy zlot fanów VW Golfa GTI nad Wörthersee

Na największym na świecie zlocie fanów GTI nad Wörthersee Volkswagen prezentuje nowy model auta – Edition 35.

35. urodziny Golfa GTI zainspirowały Volkswagena do stworzenia specjalnego, jubileuszowego modelu – Edition 35. Zaprezentowane zostały także, jako modele studyjne, Golf GTI Cabrio oraz Golf R Cabrio. Te niezwykłe kabriolety pokazują, jak duży potencjał tkwi w Golfie. Zlot GTI trwa od 1 do 4 czerwca i cieszy się olbrzymią popularnością wśród fanów marki Volkswagen.

Fot. Volkswagen

Latem 1976 roku, kiedy rozpoczęto produkcję pierwszego Golfa GTI nikt nie przypuszczał, że 35 lat później model ten będzie miał olbrzymią rzeszę fanów, że silniki osiągną moc ponad 200 KM, i że do 2011 roku sprzedanych zostanie niemal dwa miliony egzemplarzy. Z okazji 35. rocznicy Volkswagen zaprezentował jubileuszowy model Edition 35.

Fot. Volkswagen

Fot. Volkswagen

Najmocniejszy Golf GTI osiąga moc 235 KM (25 KM więcej niż standardowa wersja) i rozpędza się do 247 km/h. Sprint do pierwszej setki zajmuje mu 6,6 sekundy. W GTI sportowe osiągi szły w parze z niewielkim zużyciem paliwa, tak jest i tym razem, jubileuszowy model zużywa 8,1 l/100 km, wersja z DSG jest jeszcze oszczędniejsza, spalanie wynosi 8 l/100 km. Wartości te czynią Golfa GTI Edition 35 jednym z najoszczędniejszych sportowych samochodów w swojej klasie mocy.

Fot. Volkswagen

Harmonijna koncepcja designu tego auta łączy klasyczne elementy GTI z elementami wyposażenia przygotowanymi specjalnie z myślą o Edition 35. Zmienione elementy zewnętrzne i wnętrze świadczą o wyjątkowym charakterze tego samochodu. Logo z liczbą „35” znajduje się na błotnikach, listwach progowych, zagłówkach i na siedziskach.

Źródło: Volkswagen

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments