V Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych

Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych wystartuje już po raz piąty 26 września 2009 r. W tegorocznej edycji miłośnicy starych pojazdów odwiedzą Skansen w Kuligowie nad Bugiem.

Już od godziny 9.00 na parkingu przed gmachem Sądu Rejonowego w Wołominie zjeżdżać się będą „weterany szos.” O godzinie 10.30 planowany jest wyjazd na trasę zlotu, na której znajdzie się zwiedzanie w Ośrodku Dokumentacji Etnograficznej przy ul. Orwida w Wołominie wystawy z okazji 60-tej rocznicy rozpoczęcia produkcji samochodów marki Saab. Następnym punktem zlotu będzie przejazd do zabytkowego kościoła św. Trójcy w Kobyłce.

Kolejną atrakcją będzie przejazd do „Skansenu w Kuligowie”, w którym odbywać będą się „Pierwsze Mazowieckie Warsztaty Kowalskie”, a także podziwianie krajobrazów nadbużańskich w Kuligowie. Zlot tradycyjnie zakończy się w pubie „Taaka Ryba” w Wołominie. Udział w zlocie jest całkowicie bezpłatny. Organizatorzy zapraszają przede wszystkim właścicieli i miłośników pojazdów (samochodów, motocykli, maszyn rolniczych, pojazdów militarnych i innych) wyprodukowanych przed rokiem 1984 (ponad 25-letnich).

Wszelkie informacje pod nr tel. 667-215-769 lub mailem: karolbonski@o2.pl

Program zlotu:

  • 9.00 – 10.30 – prezentacja pojazdów przy parkingu przed Sądem Rejowym w Wołominie (ul. Prądzyńskiego3a),
  • 10.30 – wyjazd w trasę zlotu,
  • 10.45-11.45 – zwiedzanie wystawy „60 lat produkcji samochodów Saab” (Galeria Przy Fabryczce w Ośrodku Dokumentacji Etnograficznej, ul. Orwida w Wołominie),
  • 12.00-13.00 – barokowy kościół św. Trójcy w Kobyłce,
  • 13.45-16.00 – krajobrazy nadbużańskie, skansen w Kuligowie, warsztaty kowalskie,
  • 17.00 – zakończenie zlotu w pubie „Taaka Ryba” (Wołomin ul. Sikorskiego).

Źródło: skansen.powiatwolominski.pl

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments