Volkswagen Group większościowym udziałowcem Italdesign Giugiaro

Volkswagen Group stał się właścicielem większościowego pakietu akcji włoskiej firmy projektowej Italdesign Giugiaro S.p.A. Informacja została oficjalnie podana w czasie konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie przez obie firmy dziś w Turynie.

Posiadanie 90,1% udziałów przez VW daje prawo do zarządzania marką oraz wszystkimi patentami należącymi do Italdesign Giugiaro (IDG). Pozostała część udziałów firmy pozostanie w rękach rodziny Giugiaro.

Co ciekawe transakcja nabycia udziałów w Grupie VW została przeprowadzona przez włoską spółkę zależną od Audi – Lamborghini Holding S.p.A.

Warto wspomnieć, że współpraca z włoskim projektantem nie jest niczym nowym dla Volkswagena. Giugiaro zaprojektował m.in. nadwozie dla Golfa I, jak też brał udział przy projektach pierwszych wersji VW Passat, Scirocco i Audi 80.

IDG została założona w Turynie przez Giorgetto Giugiaro i Aldo Mantovani w 1968 roku. Uznawana jest za firmę pionierską w tworzeniu nowoczesnego włoskiego wzornictwa samochodowego. Obecni firma generuje sprzedaż na poziomie 100 milionów euro i zatrudnia blisko 800 pracowników.

Fot. VW |Golf GTI designed by Giugiaro

Fot. VW | Volkswagen Scirocco designed by Giugiaro

Źródło: Volkswagen

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments