Wołomiński Zlot Zabytkowych Rowerów

Kto z nas choć raz nie próbował jeździć na rowerze? Pewnie ciężko byłoby znaleźć taką osobę, a jeszcze trudniej dziś na ścieżce rowerowej poczciwe Wigry 3 produkowane niegdyś w bydgoskiej fabryce rowerów – Romet, obiekt pożądania lat 80., a nawet i początku lat. 90. Dziś rower można niemalże kupić wszędzie, czasem nawet dodawany jest gratis do większych zakupów, ale to już nie jest to samo, poza tym czy taki „góral” ma to coś, co miały tamte rowery…?

Fot. Wikipedia | Romet Wigry 3

Dla tych wszystkich, którzy chcieliby powspominać stare dobre rowerowe czasy niebawem bo już 5 czerwca organizowany jest Wołomiński Zlot Zabytkowych Rowerów. Organizatorem zlotu jest Wołomińskie Stowarzyszenie Miłośników dawnej Motoryzacji, tam sama ekipa, która organizuje m.in. Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych.

Planowany program zlotu w dniu 5 czerwca:

  • godz. 11:00 – teren parku miejskiego przy ul. Moniuszki w Wołominie (dogodny dojazd pociągiem – kilka minut od stacji Wołomin),
  • godz. 12.30 – wyjazd kolumną na trasę zlotu,
  • godz. 12.45 – zwiedzanie muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie,
  • godz. 14.00 – wystawa zabytków motoryzacji w Kobyłce,
  • godz. 15.30 – smaczna grochówka w wołomińskim pubie „Taaka Ryba”, wręczenie nagród, zakończenie spotkania.

Ponadto dla „załogi” w najoryginalniejszym stroju z epoki – nagroda! Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie. Udział w zlocie jest bezpłatny. Trasa zlotu wyniesie około 10 kilometrów.

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments