Z wizytą w Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie

Muzeum Mercedes-Benz to jedyne na świecie muzeum, które jest w stanie udokumentować historię przemysłu motoryzacyjnego od początku jego powstania do czasów współczesnych. Okres ten nie jest krótki, gdyż liczy ponad 120 lat. Na dziewięciu poziomach, które obejmują powierzchnię 16,500 m2, zostało zaprezentowane 160 pojazdów i ponad 1,5 tys. eksponatów związanych z motoryzacją.

Fot. Daimler

Muzeum zostało zaprojektowane z myślą o połączenia przeszłości z przyszłością. Projektem muzeum zajęli się holenderscy projektanci van Berkel i Bos ze studia projektowego „UNStudio”. Wnętrze budynku inspirowane jest spiralną strukturą kodu DNA. Czas jaki należy sobie zarezerwować aby zwiedzić całe muzeum, to min. 2h. W zamian za to zwiedzający otrzymuje niezapomniane wrażenia z podróży przez historię motoryzacji.

Fot. Daimler

Zwiedzanie muzeum rozpoczyna się od najwyższego pietra, gdzie przenosimy się do 1886 roku, następnie schodząc w dół możemy wybrać dwie rożne trasy zwiedzania. Pierwsza z nich prezentuje pojazdy uszeregowane chronologicznie, zaczynając od najstarszych modeli, druga pokazuje różnorodność aut i ich wykorzystania w codziennej pracy. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, gdzie prowadzone są warsztaty i prezentacji przygotowane przez pracowników muzeum specjalnie dzieci. Wszystkie informacje w muzeum oprócz języka niemieckiego, prezentowane są w języku angielskim, zarówno pisane jak i mówione.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.mercedes-benz.com/museum

Źródło: Daimler

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments