Tytuł może trochę w stylu filmów z Jamesem Bondem, jednakże całkiem serio odzwierciedla to, co było można zobaczyć poza samochodami czy motocyklami na Pierwszych Ogólnopolskich Targach Pojazdów Zabytkowych „Moto Nostalgia” w Warszawie.

Najbardziej wybuchowym eksponatem był czołg mina Goliath Sd. Kfz. 303. Odbudowany przez firmę zajmującą się restauracją pojazdów militarnych niemalże od podstaw, oryginalny jest jedynie silnik.

Fot. Automobilia.pl

Autentyczne zdjęcie z sierpnia 1944 roku, widać na nim Goliatha na ul. Powązkowskiej w Warszawie (na murze nazwa ulicy).

Fot. Bundesarchiv, Bild 101I-695-0411-09A/Gutermann/CC-BY-SA

Poniżej archiwalny film, na którym można zobaczyć, jak w rzeczywistości działał taki czołg, który był z wyglądu bardzo nie pozorny:

Kolejnym eksponatem, który cieszył się zainteresowaniem w szczególności u kobiet, była oryginalna i bardzo rzadka kolekcja filiżanek, talerzyków czy też imbryków do parzenia herbaty. Naczynia byłby sygnowane takimi markami jak Syrena, Warszawa czy Sokół.

Fot. Automobilia.pl

Fot. Automobilia.pl

Nie zabrakło też gadżetów dla osób, które cenią sobie rzeczy w dobrym smaku, wykonane solidnie z wysoką jakością, precyzją oraz posiadające indywidualny design, jak np. zegarki szwajcarskie firmy Federique Constant.

Niestety do zegarka dodawano jedynie model Austina Healeya, prawdziwe auto może było sobie tylko pooglądać, a szkoda.

Fot. Automobilia.pl

Fot. Automobilia.pl