| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   Kto kupił pierwszą Toyotę w USA?

Dodał: Piotr
17 sierpnia 2010, godz. 23:18 | Kategoria: Historia motoryzacji, Nowości w serwisie.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


Dziś zupełnie przypadkiem natrafiłem na bardzką ciekawą informację i to gdzie? na Facebooku! Jest nią zdjęcie, a raczej skan wycinka artykułu, na którym widać mieszkankę Los Angeles (USA) Helen Teeter oraz przedstawicieli Toyoty i jej dealera „Culver City Toyopet” na rynek amerykański.
Nie byłoby w tym nic zaskakującego, ale to właśnie zdjęcie uwieczniło historyczny moment przekazania nowemu właścicielowi pierwszej Toyoty (Toyopet Crown) sprzedanej w Ameryce. Całe zdarzenie miało miejsce prawdopodobnie w sierpniu 1958 roku czyli już ponad pół wieku temu.
W tym miejscu chciałbym podziękować osobie, która zgodziła się na publikację tej informacji wraz ze zdjęciem – Jennifer Tallent Travis, która jest prawnuczką Helen Teeter.

Fot. Skan artykułu z gazety, przypuszczalnie „Culver City Newspaper”

Poniżej zdjęcie pochodzące z archiwum Toyoty, na którym została uwieczniona pierwsza Toyota w czasie załadunku na statek:

Fot. Toyota | Toyota Toyopet Crown


3 290 odsłon

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij