| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   Zakończenie konkursu motoryzacyjnego

Dodał: Piotr
23 października 2011, godz. 08:57 | Kategoria: Konkursy i zabawy, Moto ciekawostki.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


Informujemy, że konkurs motoryzacyjny organizowany przez serwis Automobilia.pl wspólnie ze znanym dziennikarzem i publicystą, pasjonatem starej motoryzacji Panem Tomaszem Szczerbickim – już się zakończył.

Jak się okazało pomimo podpowiedzi, pytania konkursowe stanowiły zagwozdkę dla uczestników konkursu, choć byli i tacy, którzy spróbowali swoich sił aby na nie odpowiedzieć i to z pozytywnym skutkiem – gratulujemy odwagi, gdyż aby wygrać trzeba grać i próbować swoich sił!

Pytania konkursowe zostały przygotowane przez współorganizatora i fundatora nagród p. Tomasza Szczerbickiego. Dla tych, którym nie udało się wziąć udziału w naszej zabawie, jeszcze raz prezentujemy je, celem sprawdzenia swojej wiedzy:

Pytanie 1:
Zapewne wielu z Was słyszało o polskim motocyklu SM 500, stworzonym przez Alfreda Schweitzera i Edwarda Mandelota.

Pytanie konkursowe brzmi:
Jak nazywał się znamy polski motocyklista sportowy, kilkakrotny mistrz i wicemistrz naszego kraju – brat Alfreda Schweitzera – który zginął w tragicznym wypadku drogowym podczas próby ustanowienia motocyklowego rekordu szybkości, w czerwcu 1935 roku?

Podpowiedź: Uważny czytelnik książek Witolda Rychter „Moje dwa i cztery kółka” oraz Jana Tarczyńskiego „Polskie motocykle 1918 – 1945″ powinien znać odpowiedź.

Pytanie 2:
W wyniku pierwszej wojny światowej odzyskaliśmy niepodległość, po ponad 120 latach zaborów. Konflikt ten, choć niezwykle krwawy i tragiczny, był bardzo ważny dla historii naszego kraju. Zaczął się od zamachu w Sarajewie i tego dotyczy dzisiejsze pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi:
Jakiej marki samochodem jechał następca tronu Austro-Węgier arcyksiążę Franciszek Ferdynand Habsburg z małżonką w momencie zamachu?

Pytanie 3:
To już ostatnie pytanie konkursowe. Mamy nadzieję, że zabawa podobała się Państwu. Nie było łatwo, ale. o to właśnie chodziło. Tak więc ostanie pytanie będzie uniwersalne, samochodowo – motocyklowe.

Pytanie konkursowe brzmi:
W którym roku rozwiązano Polski Związek Motocyklowy i Automobilklub Polski?

Podpowiedź: Podpowiem, że stało się to w tym samym czasie, na tym samym posiedzeniu.

Nagrodami w konkursie były książki pt.:

  • „Samochody PRL. Rzecz o motoryzacji i nie tylko…”.
  • „Harley mój kumpel”.
  • „Samochody pancerne i transportery opancerzone Wojska Polskiego 1918 – 1950″.

Zwycięzcom gratulujemy!

Odp. na pytania konkursowe:

1. Emil Schweitzer
2. Graf & Stift
3. W 1950 roku


1 784 odsłon

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij