Międzynarodowy Rajd „Pogoni” Pojazdów Zabytkowych już poraz ósmy

Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki Moto-Retro w 2012 roku już po raz ósmy organizuje Międzynarodowy Rajd „Pogoni” – Pojazdów Zabytkowych.

VIII edycja Międzynarodowego Rajdu „Pogoni” – Pojazdów Zabytkowych odbywać się będzie w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim, powiat gołdapski, węgorzewski i suwalski. Odwiedzimy tereny wokół Węgorzewa, krainę Węgorapy, Mazury Garbate oraz w województwie podlaskim Suwalski Park Krajobrazowy, a w nim Rezerwat Hańcza oraz głazowisko w Bachanowie i miejscowość Przerośl.

Fot. Organizator

Celem Rajdu jest popularyzacja unikatowej na skalę Europy przyrody i przepięknych terenów z licznymi zabytkami i ciekawymi miejscami. Chcemy również, aby wśród młodych mieszkańców odwiedzanych miejscowości zaszczepić zamiłowanie do starej motoryzacji i techniki, a u starszych przywołać wspomnienia z młodości.

W Rajdzie wezmą udział motocykle i samochody wyprodukowane od 1926 do 1980 roku z przewagą pojazdów z lat 40, 50, 60-tych XX wieku. Przyjadą załogi z Polski, Litwy oraz po raz pierwszy gościć będziemy pasjonatów starej motoryzacji z Kaliningradu ? Rosja. Tak, więc będzie to międzynarodowy „Trój styk” miłośników zabytkowej motoryzacji. Biorąc pod uwagę walory przyrodnicze i krajobrazowe hasłem Rajdu będzie „Podlasie i Mazury ? dwa cudy natury”.

Bazą Rajdu będzie Hotel w Gołdapi „Gołdap” przy ul. Stadionowej 10., a sama impreza odbędzie się w dniach 7 – 10 czerwca 2012 roku.

Źródło: Organizator

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments