Muzeum Volvo obchodzi swoje 15-lecie

8 maja br. to dla mieszkańców Göteborga dość szczególny dzień. Tego dnia przypada 15. rocznica otwarcia Muzeum Volvo w Arendal. W ciągu dość w sumie krótkiego okresu (15 lat)  została zebrana bardzo pokaźna grupa cennych eksponatów w skład, której wchodzą m.in. samochody, ciężarówki, autobusy oraz wiele innych pojazdów czy maszyn związanych ze szwedzką marką.

Całość wystawy zajmuje teren o powierzchni blisko 6 tyś. m2. Muzeum jest prowadzone przy współpracy z AB Volvo oraz Volvo Car Corporation. W czasie obchodów 15. urodzin muzeum, poza samym zwiedzaniem go i licznymi atrakcjami dla rodzin, odbędzie się parada samochodów ze startem z pod muzeum w kierunku centrum miasta.

Na obchody 15. rocznicy otwarcia muzeum zostały zaproszone również liczne Kluby, zrzeszające w swych szeregach miłośników pojazdów Volvo. Wszyscy prezentować się będą na zbliżającej imprezie.  W tym dniu wstęp i zwiedzaniem muzeum jest bezpłatne. Sezon urlopowy już się zaczął, tak więc, jeśli ktoś będzie w pobliżu Göteborga warto na pewno zajrzeć!

Fot. Volvo | Muzeum Volvo w Arendal

Fot. Volvo | Spotkanie miłośników Volvo

Źródło: Volvo

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments