Rzadka replika Ferrari 250 GT California Spyder wystawiona na sprzedaż

W serwisie eBay’u został wystawiony ciekawy samochód. Jest nim replika Ferrari 250 GT California Spyder z 1961 roku, która została wykonana (prawdopodobnie) na bazie MG MGB w Modenie w 1991 roku. Jest uznawana za jedną z najcenniejszych, które powstały jako Ferrari. Koszt repliki nie jest mały bo 179.000 dolarów, ale patrząc przez pryzmat ceny oryginalnego auta, która na aukcjach osiąga sumę rzędu 10.000.000 dolarów, jest to „kropla w morzu”.

Fot. eBay.com | Replika Ferrari 250 GT California Spyder z 1961 r.

Historia replik (nie jest to jedyna, jaka została wyprodukowana) jest dość ciekawa, ponieważ kilka z nich występowało w komedii Ferris Bueller’s Day Off z 1986 roku. Ferrari 250 GT California Spyder grało tam jedną z głównych ról, gdzie scenariusz zakładał uszkodzenia samochodu w czasie kręcenia filmu.

Ponieważ budżet filmu nie mógł sobie pozwolić na to, aby oryginalne auto był zniszczone, dlatego też zamówiono kilka replik. Więc tam gdzie dochodziło do wypadku, itp., grała replika, tam gdzie samochód grał „spokojną” rolę grał oryginalny egzemplarz.

Źródło: eBay.com

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments