Volkswagen Camper z klocków LEGO

Klocki LEGO odkąd pojawiły się na rynku stały się szybko przebojem wśród zabawek dla dzieci i młodzieży. Któż z nas, choć raz nie miał ich w rękach budując samochód, domek czy własną indywidualną fantazję.

Dziś różnorodność zestawów do budowy jest tak duża, iż ciężko od razu zdecydować się co kupić. Jednakże już wkrótce pojawi się zestaw, który może znacznie przyśpieszyć naszą decyzję zakupu, a wręcz przeciwnie będzie mocno wyczekiwany i poszukiwany przez fanów samochodów klasycznych, a może i oldtimerów?

Fot. brickset.com

Ciekawscy zapytają co to będzie? Odpowiedź to najprawdziwszy Volkswagen T1 Camper z 1962 r., ikona lat 60., auto uwielbiane przez surferów i hipisów.

W tym roku przypadają 60. urodziny VW Campera i z tej okazji firma LEGO przy współpracy z VW 1 października br. wypuści na rynek zestaw składający się z 1322 elementów!, z którego będzie można sobie złożyć własnego Campera!

Samochód liczyć będzie 30 cm długości i 14 cm wysokości, co jak na model LEGO charakteryzować się będzie dość sporym rozmiarem. Projekt elementów wewnętrznych i zewnętrznych modelu został tak przygotowany i wykonany aby odzwierciedlać faktyczny wygląd prawdziwego Campera, m.in. silnik umieszczony z tyłu, czy też kolorystyka i wzory wystroju w środku samochodu. Niestety cena zestawu nie będzie mała i wynosić będzie około 400 zł.

Dla tych wszystkich, którzy już teraz chcą zobaczyć jak wygląda wspomniany model samochodu z klocków mamy film:

Źródło: YouTube

Od pewnego czasu w sprzedaży jest również do nabycia z klocków LEGO Unimog U400, który również powstał z okazji swoich 60. urodziny.

Źródło: LEGO

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments