| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   Kup kawałek historycznego toru wyścigowego „Brooklands” i wesprzyj szczytny cel!

Dodał: Piotr
4 kwietnia 2010, godz. 02:07 | Kategoria: Muzea i Wystawy, Nowości w serwisie, Zdjęcia.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


Muzeum Brooklands rozpoczęło akcję wspierającą działalność muzeum, gdzie każdy za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej pod adresem http://www.bankingonbrooklands.org.uk, może sobie kupić wirtualnie metr kwadratowy toru (lub więcej, jeśli czuje taką potrzebę).
W tym celu została powołana inicjatywa stworzenia specjalnego funduszu, który poprzez zebrane środki finansowe, będzie wspierać utrzymanie muzeum. Obecnie znajdują się w nim historyczne eksponaty związane ze sportem motorowym i lotnictwem z czasów świetności toru. Cena jednego metra kwadratowego toru zależy od miejsca na torze i występuje w trzech cenach: 95, 125 i 150 funtów (dokładne szczegóły co i jak, znajdują się na stronie internetowej).
Tor Brooklands został otworzony 17 czerwca 1907 roku i był pierwszym na świecie torem wyścigowym wybudowanym specjalnie na potrzeby sportów motorowych. Ostatni wyścig na torze odbył się w 1939 roku. Był on również jednym z pierwszych oficjalnych lotnisk na terenie Wielkiej Brytanii. Długość toru liczyła 2,75 mile (4,43km). Pomysłodawcą stworzenia toru był Sir Hugh Fortescue Locke-King, który osobiście sfinansował całe przedsięwzięcie. Tor znajduje się niedaleko miejscowości Weybridge w hrabstwie Surrey.
Na stronie http://www.brooklandsarchives.com znajduje się bardzo bogata galeria zdjęć historycznych z czasów, kiedy budowano tor oraz z samych wyścigów – polecam!!!
Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak kiedyś ścigano się na torze, zapraszam do obejrzenia filmu [link].

brooklands_01

Fot. www.brooklandsarchives.com

brooklands_02

Fot. www.brooklandsarchives.com

brooklands_03

Fot. www.brooklandsarchives.com

brooklands_04

Fot. Screen z www.bankingonbrooklands.org.uk | Wybór miejsca w raz z informacją, kto kupił lub zarezerwował swój m2

Źródło: http://en.wikipedia.org oraz informacje własne


2 669 odsłon

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij