80-te urodziny Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie

Tej imprezy nie trzeba nikomu chyba reklamować, znają każdy bez względu na wiek czy numer kapelusza. Należy do 5 najbardziej prestiżowych na całym świecie. Poza nią są jeszcze tylko cztery, których ranga jest porównywalna to Detroit, Frankfurt, Paryż i Tokyo.

Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Genewie, bo o nich mowa, obchodzą w tym roku swoje 80-te urodziny. Można byłoby im poświęcić wiele godziny, gdzie pewnie i tak nie dalibyśmy rady opisać wszystkiego, co wydarzyło się przez te 80 lat.

Ja jednak skupię się na części, która dotyczy pojazdów, które kiedyś były nowością – dziś to już historia przeplatana legendą. Co prawda nie będę opisywał każdego modelu auta, bo jest tego dość sporo, jednakże warto je sobie obejrzeć tutaj, co gorąco polecam.

Samochody zostały podzielone na dwie grupy, jedna to premiery, druga to prototypy. Dla każdego miłośnika zabytkowej motoryzacji myślę, że to cenne lektura. Inną ciekawą rzeczą, są oficjalne plakaty reklamowe, począwszy od 1924 roku, na których widnieje informacja o targach!, można je obejrzeć tutaj. Tegoroczne targi odbywają się w dniach 4-14 marca.

Oficjalna strona targów znajduje się pod adresem http://www.salon-auto.ch

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments