| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   Auto Nostalgia czyli wrażenia po II edycji targów pojazdów zabytkowych

Dodał: Piotr
10 czerwca 2012, godz. 23:30 | Kategoria: Nowości w serwisie, Targi, Giełdy i Bazary, Zdjęcia.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


W ubiegły weekend w Warszawie w dniach 1-3 czerwca odbyły się II Tragi Pojazdów Zabytkowych „Auto Nostalgia”. W stosunku do roku poprzedniego organizator dołożył jeden dzień targowy (piątek) czyniąc go jako specjalny, przeznaczony dla mediów oraz osób z branży motoryzacyjnej. Niestety ponoć nie był on mocno oblegany, a w rozmowie z wystawcami raczej mówiono, iż nie cieszył się on w ogóle zainteresowaniem. To samo można było odczuć w pozostałe dni, media jakby zapomniały o tym wydarzeniu, a szkoda.

Co więcej w porównaniu z pierwszą edycją. Na pewno było znacznie więcej pojazdów, mowa tutaj oczywiście o samochodach, gdyż motocykli zwłaszcza przedwojennych było znów jak na lekarstwo. Niestety jeśli chodzi o pojazdy typowo zabytkowe to liczba tych również była mała. Nie mówimy tutaj o samochodach, których wiek wahał się między 25 a 40 lat, chodzi głównie o samochody przed, jak i tuż powojenne czyli rasowe oldtimery.

To tyle generalnie o pojazdach, a co z wystawcami firmy, usługi, itp.?

No cóż, tutaj zdziwienie gdyż zapowiadano, iż ubiegłoroczna edycja była czymś w rodzaju zaproszenia dla innych firm niebiorących udziału, że faktycznie wystawianie się na tego typu imprezach opłaca się. Niestety w tym roku liczba wystawców prezentujących swoje usługi była według mojego odczucia znacznie mniejsza. Co gorsza firmy takie jak np. BMW, Bosch nie pokazały się wcale, a były w zeszłym roku obecne. Inną niezrozumiałą sytuacją był brak obecności najstarszego i największego miesięcznika miłośników motoryzacji zabytkowej „Automobilista”.

W przypadku klubów motoryzacyjnych można było zaobserwować znacznie większe zainteresowanie targami co widać było po stoiskach i pojazdach przy nich wystawianych.

Co można było zobaczyć na targach?

Oczywiście sporo było aut ale te, które szczególnie wpadły w oko prezentujemy poniżej.

Z mojego punktu widzenia w 100% wywiązał się Pan Tomasz Skrzeliński, który w ramach swojego stoiska wystawienniczego prezentował samochody z pączku XX wieku. Piękne maszyny, które ciszyły oko każdego, kto koło nich przechodził.

auto-nostalgia-2012_17

Fot. Automobilia.pl | Metz z 1912 r.

auto-nostalgia-2012_18

Fot. Automobilia.pl | Reo z 1920 r.

Przy tej okazji warto wspomnieć, iż na targach został zaprezentowany jedyny i najstarszy pojazd z napędem parowym w Polsce – Grout z 1899 roku. Pojazd został odrestaurowany w naszym kraju i dumnie prezentował się zwiedzającym targi.

auto-nostalgia-2012_23

Fot. Automobilia.pl | Grout

Innym ciekawym pojazdem w czasie targów były mikrosamochód Messerschmitt KR200 z 1962 roku zaprezentowany na stoisku miesięcznika Classicauto.

auto-nostalgia-2012_2

Fot. Automobilia.pl | Messerschmitt KR200

Podsumowując targi i ich drugą edycję należy zastawić się poważnie na przyszłym rokiem co zrobić aby bardziej zmotywować tych wszystkich, którzy do tej pory nie brali udziału, a tych którzy wzięli raz aby znów prezentowali się. Obecna edycja subiektywnie patrząc przypominała bardziej wystawę motoryzacyjną aniżeli typową imprezę targową.

Fot. Automobilia.pl | II Targi Pojazdów Zabytkowych „Auto Nostalgia”

Jeżeli „Auto Nostalgia” ma pretendować to tej jednej najważniejszej imprezy oldtimerowej w naszym kraju, niestety ale trzeba mocno popracować szczególnie nad obsadą wystawców, bo ci gwarantują frekwencję i prestiż imprezy!


8 972 odsłon

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij