| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   Jak zostać sponsorem samochodu Benz 3k2 z 1916 roku

Dodał: Piotr
13 sierpnia 2009, godz. 00:11 | Kategoria: Moto ciekawostki, Nowości w serwisie.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


benz_3k2Ciekawą inicjatywę podjęło muzeum motoryzacji w miejscowości Gaggenau w Niemczech. Otóż każdy kto jest zainteresowany odrestaurowaniem samochodu Benz 3k2, może sobie nabyć w sposób symboliczny jego część. Ponadto każda z osób, która zdecyduje się wesprzeć  ten szczytny cel, zostanie  wymieniona z imienia i nazwiska, jeśli tylko sobie tego życzy. Lista części w raz z ceną dostępna jest pod adresem http://www.unimog-museum.com/index.php?id=174.
Po odrestaurowaniu samochód będzie można obejrzeć w Carl-Benz-Museum w miejscowości Ladenburg, a następnie organizatorzy akcji mają nadzieję, że powróci  on do rodzinnego Gaggenau. Pojemność Benz’a 6.450 ccm3, a moc silnika to 38 kM.

Źródło/Foro: http://www.unimog-museum.com


1 631 odsłon

Tagi:

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij